CZY ZARZĄD MOŻE ZMIENIĆ WYSOKOŚĆ POŻYCZKI BEZ WALNEGO

Tutaj rozmawiamy o KZP.

Moderator: admin

MAGDAA
Posty: 40
Rejestracja: 17 lis 2020, o 14:24

CZY ZARZĄD MOŻE ZMIENIĆ WYSOKOŚĆ POŻYCZKI BEZ WALNEGO

Post autor: MAGDAA »

Witam, proszę dać mi znać czy jest taka możliwość aby Zarząd na podstawie uchwały zwiększył wysokość pożyczki i zmienił to w statucie. Czy musi być zwołane walne zebranie aby zmienić tą jedną kwestię . Dużo osób upomina się o większe pożyczki a już jesteśmy po walnym . Nasuwa mi się również pytanie czy można taką kwestię wpisać w statut , że w razie potrzeby Zarząd może zmienić wysokość pożyczek.
Pozdrawiam i z góry dziękuje.
mkzp.pl
Posty: 118
Rejestracja: 4 lut 2021, o 07:12
Kontakt:

Re: CZY ZARZĄD MOŻE ZMIENIĆ WYSOKOŚĆ POŻYCZKI BEZ WALNEGO

Post autor: mkzp.pl »

MAGDAA pisze: 24 maja 2024, o 10:25 Witam, proszę dać mi znać czy jest taka możliwość aby Zarząd na podstawie uchwały zwiększył wysokość pożyczki i zmienił to w statucie. Czy musi być zwołane walne zebranie aby zmienić tą jedną kwestię . Dużo osób upomina się o większe pożyczki a już jesteśmy po walnym . Nasuwa mi się również pytanie czy można taką kwestię wpisać w statut , że w razie potrzeby Zarząd może zmienić wysokość pożyczek.
Pozdrawiam i z góry dziękuje.
Dzień dobry,
temat był wielokrotnie na tym forum poruszany... Jeżeli w statucie (bądź jego załącznikach) mamy zapisany górny limit pożyczki - potrzebne będzie WZC/WZD; jeżeli statut tego nie reguluje (a nie ma takiego przymusu, choć lepiej przyjąć zdroworozsądkowe regulacje maksymalnej pożyczki z KZP) - politykę pożyczkową prowadzi zarząd i decyduje ile, komu i na ile :)
MAGDAA
Posty: 40
Rejestracja: 17 lis 2020, o 14:24

Re: CZY ZARZĄD MOŻE ZMIENIĆ WYSOKOŚĆ POŻYCZKI BEZ WALNEGO

Post autor: MAGDAA »

OK Rozumie. Ale mamy art 15 ustawy o kasach ,który mówi , że Statut Kzp może zawierać inne postanowienia niż te, o których mowa w ust. 1.
Więc nie można w Statucie dać zapis , że w razie potrzeby Zarząd może zmienić górny limit pożyczek ? Pomimo że w statucie widnieje np. najwyższa pożyczka wynosi 6000 zł. To takie przyszłościowe przemyślenia .... :)
ODPOWIEDZ