koszty prowadzenia rachunku PKZP

Tutaj rozmawiamy o KZP.

Moderator: admin

bywalec
Posty: 3
Rejestracja: 7 cze 2014, o 07:21

koszty prowadzenia rachunku PKZP

Post autor: bywalec »

Jak podejść do kosztów prowadzenia rachunku bankowego i kosztów przelewów.

1.Wg mnie pracodawca ma obowiązek pokrywać wszelkie koszty funkcjonowania kasy.
Tylko w niektórych kasach pokrywa.
Sugerują, aby sprawdzić czy w ogóle jest podpisana umowa między pracodawcą i pkzp, definiująca obowiązki pracodawcy.
Jeżeli jest i nie lub też jest lecz nie ma zapisów o wspomnianych kosztach to wystąpiłbym (jako zarząd) oficjalnym pismem do pracodawcy (które dobrze aby podpisała także osoba ze związków, która zajemuje się sprawami kasy. Później wspomniane osoby powinny wynegocjować jak najwięcej u pracodawcy. Wysyłajcie przewodniczącego związku - to on nie powinien mieć żadnych obaw, aby twardo negocjować z pracodawcą - przecież go nie zwolni, a z drugiej strony taki przewodniczący ma obowiązek to robić.

Jeżeli pracodawca jest w złej sytuacji finansowej to trudno nalegać na to, aby ponosił dodatkowe wydatki.

2.Rachunek bankowy PKZP jest łakomym kąskiem dla wszystkich banków. Na takim rachunku są zawsze jakieś środki (nieraz bardzo duże:).
Niektóre banki oferują darmowy rachunek dla KAS, aby tylko u nich go założyć. Należy jedynie zapoznać się dokładnie z taką ofertą, bo mogą być ukryte jakieś koszty dodatkowe, które pokażą się już po rozpoczęciu korzystania z nowego rachunku - a to będzie już za późno.
Spotkałem się, że niektóre kasy w ogóle nie płacą za rachunek ani za przelewy - trzeba tylko przejść się po kilku bankach (lub podzwonić), aby znaleźć takowy.

3. Niektóre jednostki budżetowe (np. Urzędy i Izby Skarbowe), przy których prowadzone są kasy korzystają z rachunków NBP, a tam (o ile wiem) rachunek jak też i przelewy są darmowe.

dla mnie temat jest ciekawy - proszę o ewentualne pytania :ugeek:

BYWALEC.
GK
Posty: 18
Rejestracja: 6 gru 2013, o 14:59

Re: koszty prowadzenia rachunku PKZP

Post autor: GK »

Na czym opierasz swoje zrozumienie, że zakład pracy powinien pokrywac koszty bankowe.
Wydaje mi się, że takiego obowiązku nie ma, a jest to jedynie jego dobra wola. Oczywiście mozna to zagwarantować w odpowiednim porozumieniu ale nie odbywa się to z automatu.
Gdyby tak było,to wszystkie Kasy bez zbednej zwłoki i zastanawiania się skorzystałyby z tego przywileju.
Jak na razie Rozporzadzenie RM i inne akty na ten temat milczą.
Agogika
Posty: 46
Rejestracja: 28 sty 2014, o 07:56

Re: koszty prowadzenia rachunku PKZP

Post autor: Agogika »

Spotkałam konto bankowe w ofercie w BGŻ - oferta społeczny lider - gdzie jest 0 zł za prowadzenie konta, 0 zł za przelewy - koleżanka mi powiedziała, że ponoć płaci się 10 zł za token - my jeszcze się nie zdecydowaliśmy na to konto, ale może warto zobaczyć aby nie martwić się o koszty :).
Ania
Posty: 24
Rejestracja: 29 paź 2013, o 11:04

Re: koszty prowadzenia rachunku PKZP

Post autor: Ania »

Możne warto zapytać w banku, w którym pracodawca ma konto.
bywalec
Posty: 3
Rejestracja: 7 cze 2014, o 07:21

Re: koszty prowadzenia rachunku PKZP

Post autor: bywalec »

Agogika pisze:Spotkałam konto bankowe w ofercie w BGŻ - oferta społeczny lider - gdzie jest 0 zł za prowadzenie konta, 0 zł za przelewy - koleżanka mi powiedziała, że ponoć płaci się 10 zł za token - my jeszcze się nie zdecydowaliśmy na to konto, ale może warto zobaczyć aby nie martwić się o koszty :).
token kosztuje, lecz jeżeli wybierzemy potwierdzenie poprzez kodem z SMS'a to mamy wszystko za darmo.
ODPOWIEDZ