Czas pracy księgowej PKZP

Tutaj rozmawiamy o PKZP.

Czas pracy księgowej PKZP

Postprzez skali12 » 14 lis 2017, o 09:08

Witam,
od ponad 20 lat była zatrudniona w firmie księgowa na 1/4 etatu tylko do prowadzenia międzyzakładowej KZP (260 członków). W tym roku Księgowa nagle zmarła i pracodawca wyznaczył Panią, pracownicę etatową dopisując to do obowiązków, której nakazuje pracować w ramach obsługi PKZP, po godzinach pracy, po wykonaniu swoich obowiązków. Niestety wiele różnic w środkach wpłacanych przez księgowe innych zakładów muszą być uzgodnione w czasie godzin pracy, na co pracodawca nie zgadza się. Czy możemy, jako Zarząd, żądać od szefa zatrudnienia na tą 1/4 etatu nowego pracownika tylko do pkzp.
skali12
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 lis 2017, o 08:15

Re: Czas pracy księgowej PKZP

Postprzez GK » 15 lis 2017, o 09:24

Zakład pracy świadczy pomoc w zakresie prowadzenia księgowości, kasy i obsługi prawnej. Zobowiązuje go do tego Rozporządzenie RM.
Nie możecie pewno żądać zatrudnienia na 1/4 etatu, ale możecie żądać przydzielenia osoby do prowadzenia księgowości w wymiarze i czasie zapewniającym pełną obsługę. Jeżeli pracownik ma ten zakres dopisany do swoich obowiązków, to wykonywanie prac po godzinach pracy jest raczej kiepskim pomysłem, a zmuszanie do takich praktyk niedopuszczalne - to na pewno możecie przekazać szefowi.
pozdrawiam
GK
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6 gru 2013, o 14:59


Powrót do Wszystko o PKZP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość