Strona 1 z 1

Czas pracy księgowej PKZP

PostNapisane: 14 lis 2017, o 09:08
przez skali12
Witam,
od ponad 20 lat była zatrudniona w firmie księgowa na 1/4 etatu tylko do prowadzenia międzyzakładowej KZP (260 członków). W tym roku Księgowa nagle zmarła i pracodawca wyznaczył Panią, pracownicę etatową dopisując to do obowiązków, której nakazuje pracować w ramach obsługi PKZP, po godzinach pracy, po wykonaniu swoich obowiązków. Niestety wiele różnic w środkach wpłacanych przez księgowe innych zakładów muszą być uzgodnione w czasie godzin pracy, na co pracodawca nie zgadza się. Czy możemy, jako Zarząd, żądać od szefa zatrudnienia na tą 1/4 etatu nowego pracownika tylko do pkzp.

Re: Czas pracy księgowej PKZP

PostNapisane: 15 lis 2017, o 09:24
przez GK
Zakład pracy świadczy pomoc w zakresie prowadzenia księgowości, kasy i obsługi prawnej. Zobowiązuje go do tego Rozporządzenie RM.
Nie możecie pewno żądać zatrudnienia na 1/4 etatu, ale możecie żądać przydzielenia osoby do prowadzenia księgowości w wymiarze i czasie zapewniającym pełną obsługę. Jeżeli pracownik ma ten zakres dopisany do swoich obowiązków, to wykonywanie prac po godzinach pracy jest raczej kiepskim pomysłem, a zmuszanie do takich praktyk niedopuszczalne - to na pewno możecie przekazać szefowi.
pozdrawiam