Zmiana kasy

Tutaj rozmawiamy o PKZP.

Zmiana kasy

Postprzez magda.goc » 11 lip 2018, o 09:43

Czy osoba, która przeszła do nas z innej kasy zapomogowej, jest traktowana jako nowy członek kasy? Jej wkłady zostały przekazane do nas z poprzedniej kasy. Czy musi ona opłacić wpisowe?
magda.goc
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 mar 2018, o 13:07

Re: Zmiana kasy

Postprzez JanT » 16 lip 2018, o 12:36

Dzień dobry,

Pytanie:
"Czy osoba, która przeszła do nas z innej kasy zapomogowej, jest traktowana jako nowy członek kasy? Jej wkłady zostały przekazane do nas z poprzedniej kasy. Czy musi ona opłacić wpisowe?"

Może być kilka przypadków:
1. Zakładam, że członek Kasy przechodzi na zasadach porozumienia między Kasami;
Wydaje się sprawiedliwie, aby (w takim przypadku) członek Kasy "przechodził" wraz z wkładami (zakładam, że nie ma pożyczki) oraz z częścią innych funduszy (częścią równą = 1/Ilość członków * Kwota funduszy).
W takim przypadku wpisowe nie byłoby koniecznie, ponieważ członek przybywający wprowadza także pieniądze do funduszy.

2. Członek Kasy jest po prostu nowym pracownikiem (nie ma porozumienia między kasami) i zaproponował, że "wejdzie" z wkładami wypłaconymi ze starej kasy.
Generalnie należałoby traktować takiego pracownika jak nowego członka Kasy (czyli powinien opłacić wpisowe), chyba że zarząd Kasy postanowi inaczej widząc korzyści dla Kasy z wpłacenia "na starcie" dużych wkładów członkowskich.

W powyższych rozważaniach nie biorę pod uwagę ewentualnych zapisów w Statucie Kasy, czy uzgodnień między Kasami - takich danych nie podano w pytaniu.

Pozdrawiam
Jan Trzciński
Avatar użytkownika
JanT
 
Posty: 74
Dołączył(a): 21 lis 2016, o 12:47


Powrót do Wszystko o PKZP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron