inwentaryzacja Kasy

Tutaj rozmawiamy o PKZP.

inwentaryzacja Kasy

Postprzez Katarzyna Swoboda » 1 paź 2018, o 21:22

Witam

Bardzo proszę o pomoc, poradę oraz podzielenie się doświadczeniem jak jest u WAS.

Jestem przewodniczącą komisji rewizyjnej dużej PKZP w Katowicach, od pewnego czasu mamy problem z główną księgową zatrudnioną u pracodawcy z którym mamy podpisaną umowę. W umowie jest zawarte że pracodawca daje pracowników, wyposaża biuro kasy itp..

Głowna księgowa od jakiegoś czasu bardzo zaczyna ingerować w działalność kasy. Każe przedstawiać sobie jako pierwszej bilans i dopiero po jej podpisie może zostać przedstawiony zarządowi, przy czym jeden egzemplarz zostawia dla siebie takich róznych sytuacji jest wiele.

Ale w temacie inwentaryzacji - od jakiegoś czasu kierując pismo do dyrektora (pracodawca z którym mamy podpisaną umowę) o zarządzeniu inwentaryzacji, wpisuje również inwentaryzację PKZP cytując:
inwentaryzacja metodą spisu z natury środków pieniężnych na dzień 31 grudnia 2018 roku
metodą potwierdzenia sald oraz weryfikacji sald (drogą porównania danych z ksiag rachunkowych z odpowiednimi dokumentami) sald aktywów i pasywów, które nie podlegają inwentaryzacji metodą spisu z natury na dzień 31 grudzień 2018 , osobą odpowiedzialną w tym zakresie jest Przewodniczący Komisji Inwentaryzacyjnej, skład osobowy zespołów spisowych winni stanowić pracownicy działu księgowości, w tym obsługujący PKZP oraz przedstawiciel PKZP.


Co Wy na to
Katarzyna Swoboda
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 paź 2018, o 20:24

Powrót do Wszystko o PKZP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron