Strona 1 z 1

umowa zlecenie na księgowość PKZP

PostNapisane: 25 lip 2019, o 12:40
przez esiek1981
witam, czy dysponuje ktoś drukiem umowy zlecenie na prowadzenie księgowości PKZP? chodzi o zapisy, które powinny się w niej znaleźć? czy na coś konkretnie trzeba zwrócić uwagę? czy można zastosować zapisy standardowej umowy zlecenie, a tylko zaznaczyć czego dotyczy?

Re: umowa zlecenie na księgowość PKZP

PostNapisane: 4 sie 2019, o 13:07
przez Gt_
Witam,

Lepiej stosować umowy ogólne.
Trzeba tylko pamiętać, że jeżeli księgowa prowadzi jednosobową działalność gospodarczą to umowa nie może miech charatkteru umowy-zlecenia tylko B2B i ma obowiązek posiadać również ubezpieczenie OC, które Zarząd oraz Komisja Rewizyjna powinny skontrolować. Natomiast jeśli jest to działalność wykonywana osobiście takie ubezpieczenie nie jest wymagane.
Druga sprawa to podległość. Pomimo, że zleceniodawcą będzie zakład pracy (pracodawca) to przed Zarządem i Komisją Rewizyjną odpowiada merytorycznie księgowa. Pracodawca może (nawet powinien) kontrolować ją od strony technicznej - czy prawidłowo realizuje swoją pracę na rzecz PKZP.

pozdrawiam

Gt__

umowa zlecenie na księgowość PKZP

PostNapisane: 10 lis 2019, o 12:42
przez Amandahat
Witam

Jeśli pracuję w oparciu o umowę o dzieło, to czy dostanę pożyczkę w banku? Chodzi mi o kredyt na 4000 zł. Czy taka umowa o pracę jest akceptowana przez banki?

umowa zlecenie na księgowość PKZP

PostNapisane: 12 lis 2019, o 09:47
przez Christafauri
Witam

Kredyt na podstawie umowy o dzieło jest jak najbardziej możliowy wystarczą trzy wpływy z tytułu wynagrodzenia i trzy umowy.
Jedni akceptują 6 miesięcy drudzy tylko 3 miesiące praacy w jednym miejscu.

A skąd Pan/ i jest???

Pozdrawiam

umowa zlecenie na księgowość PKZP

PostNapisane: 13 lis 2019, o 13:40
przez LindsyKek
Jest akceptowana, ale sprawdzona zostanie ciągłość Twoich zarobków. Jeżeli są regularne wpływy, nie powinno być problemu.
Jeżeli jest to jednorazowa umowa, wtedy może być trudniej.

Re: umowa zlecenie na księgowość PKZP

PostNapisane: 18 gru 2019, o 19:38
przez JurekWieczorek
Teraz oprócz zarobków sprawdzają swoją historię kredytową. Jeśli miałeś problemy z bankiem, nie możesz uzyskać pożyczki, niezależnie od wysokości zarobków.