Obowiązek informacyjny (art.13 RODO)

Tutaj rozmawiamy o PKZP.

Obowiązek informacyjny (art.13 RODO)

Postprzez PKZP_user » 23 maja 2018, o 08:21

Zgodnie z art. 13 ust 2a Administrator danych osobowych jest zobligowany powiadomić osobę, której dane przetwarza/zamierza przetwarzać o okresie, przez który dane osobowe będą przechowywane, a gdy nie jest to możliwe, to wskazać kryteria ustalania tego okresu.

Mam pytanie w związku tym: jaki czaasookres powinien być w takiej informacji zawarty w przypadku PKZP?
PKZP_user
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 maja 2018, o 08:15

Re: Obowiązek informacyjny (art.13 RODO)

Postprzez JanT » 5 cze 2018, o 14:48

Wg mnie na cały okres działania PKZP.

Po zakończeniu członkostwa w Kasie dane osoby mogą być ewentualnie potrzebne do spraw związanych z
roszczeniami w stosunku do kasy jak i Kasy w stosunku do dawnego członka.
Generalnie okres przedawnienia roszczeń to 10 lat, ale w szczególnych wypadkach może być dłuższy (20,30) lat.
Dla bezpiecznego działania Kasy powinno określić się czas przetrzymywania danych osobowych na min. 20 lat po ustaniu członkostwa.
Avatar użytkownika
JanT
 
Posty: 51
Dołączył(a): 21 lis 2016, o 12:47


Powrót do Wszystko o PKZP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron