wypłata wkładów byłemu członkowi PKZP

Tutaj rozmawiamy o PKZP.

wypłata wkładów byłemu członkowi PKZP

Postprzez centrum » 5 lip 2018, o 11:26

W maju została rozwiązana umowa o pracę z pracownikiem a zarazem członkiem PKZP. Do tej pory nie wpłynął wniosek byłego członka o zwrot zgromadzonych wkładów (mimo przeprowadzonej rozmowy i deklaracji złożenia wniosku na drugi dzień). Co w tej sytuacji czy dalej czekać na wniosek czy Zarząd na Zebraniu sam podejmuje decyzję o zwrocie zgromadzonych wkładów? W Statucie mam tylko takie zapisy

§ 12. Osobom skreślonym z listy członków PKZP przysługuje zwrot wkładów członkowskich po upływie 2 miesięcy od dnia skreślenia z listy członków.

§ 13. Osoby skreślone z listy członków PKZP powinny odebrać swoje wkłady najpóźniej w ciągu 12 miesięcy od dnia skreślenia. Jeżeli były członek PKZP nie odbierze swoich wkładów w tym terminie zarząd PKZP po zatwierdzeniu bilansu PKZP za rok, w którym nastąpiło skreślenie z listy członków PKZP nie podjęte wkłady przenosi się na fundusz rezerwowy określony w § 31.

Dodam jeszcze, że nie wpłynął wniosek o skreślenie z listy członków PKZP
Poproszę o podpowiedź
centrum
 
Posty: 24
Dołączył(a): 13 maja 2015, o 07:33

Re: wypłata wkładów byłemu członkowi PKZP

Postprzez GK » 2 kwi 2019, o 11:28

Skreślenie z listy członków powinno nastąpić automatycznie w dniu rozwiązania umowy o pracę - w tym celu wniosek jest nie potrzebny.
Co do wypłaty - należałoby wysłać informację od skreślonego członka o przysługującym mu zwrocie wkładów, z prośbą o podanie nr. konta bankowego w celu przelewu.
GK
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6 gru 2013, o 14:59


Powrót do Wszystko o PKZP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron