Uproszczenia w PKZP

Tutaj rozmawiamy o PKZP.

Moderator: admin

Uproszczenia w PKZP

Postprzez WoBiStrz » 21 lut 2020, o 14:18

Dzień dobry,
Reprezentuję małą PKZP (poniżej 50 członków). Od niedawna zajmuję się księgowością w kasie, ale jak to życie pokazuje zajmuję się praktycznie całokształtem działalności kasy. Jestem na etapie porządkowania spraw kasy oraz uzupełniania i aktualizowania dokumentacji. Szukam pomysłów na maksymalne uproszczenie dokumentacji. Czy mają Państwo jakieś przykłady co można uprościć w takiej kasie? Czy np. można połączyć/zlikwidować jakieś dokumenty? Przykładowo czy można umowę powierzenia przetwarzania danych osobowych zaimplementować jako rozdział w umowie pomiędzy KZP a pracodawcą?
WoBiStrz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 lut 2020, o 14:10

Re: Uproszczenia w PKZP

Postprzez Gt_ » 24 lut 2020, o 06:07

Witam,

co do umowy Powierzenia Przetwarzania danych osobowych i tak i nie :-)
Umowa powierzenia przetwarzania danych powinna być zawierana (co do zasady) na czas określony, natomiast umowa PKZP - Pracodawca może być umową bezterminową. O ile jakieś szczególne przepisy nie zostaną zmienione to jest na tyle ogólna, że najczęściej nie ma potrzeby jej zmieniać. Ponadto akurat w przypadku tej umowy o przetwarzanie danych łatwiej zastosować gotowe wzory umów wypracowane przez wiodące kancelarie niż przekształcać dwie umowy w jedną trochę na siłę.
Co do reszty dokumentów - to jeśli uzyska się od członków zgodę na świadczenie usług drogą elektroniczną wiele z dokumentów można tworzyć i generować w dobrym systemie informatycznym, ostatecznie drukując i podpisując jedynie kluczowe dokumenty (informatyzacja i automatyzacja) - co wyraźnie przyspiesza np. sporządzanie dokumentów sprawozdawczych czy wniosków.
Powodzenia

Gt_
Gt_
 
Posty: 52
Dołączył(a): 22 lut 2019, o 07:16
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Wszystko o PKZP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron