Założenie Koleżeńskiej Kasy Zapomogowo- Pożyczkowej

Tutaj rozmawiamy o KZP.

Moderator: admin

bozenawrobel
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2013, o 13:00

Założenie Koleżeńskiej Kasy Zapomogowo- Pożyczkowej

Post autor: bozenawrobel »

Dzień dobry,
Chciałybyśmy w zakładzie pracy założyć kasę zapomogowo- pożyczkową, niestety nie wiem jak się do tego zabrać.
Jedyną rzeczą jaką mam to lista członków.
Chcemy ruszyć wraz z rozpoczęciem nowego roku, czy mogłabym zostać pokierowana w jaki sposób mam to zrobić ? Od czego powinnam zacząć ?:)

Pozdrawiam
Jolanta
Posty: 3
Rejestracja: 9 gru 2013, o 07:39

Re: Założenie Koleżeńskiej Kasy Zapomogowo- Pożyczkowej

Post autor: Jolanta »

Istotne jest aby gotowość przystąpienia zadeklarowało co najmniej 10 pracowników - ale rozumiem, że to masz.
Powinniście przygotować umowę z pracodawcą, opracować statut PKZP , przygotować deklaracje członkowskie i zwołać pierwsze walne zebranie.

A zacznij najlepiej od zapoznania się obowiązującymi przepisami czyli art. 39 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (Dz. U. z 2001 r. Nr 79, poz. 854 z późn. zm.) jak i rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 grudnia 1992 r. w sprawie pracowniczych kas zapomogowo-pożyczkowych oraz spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych w zakładach pracy (Dz. U. Nr 100, poz. 502 z późn. zm.).
bozenawrobel
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2013, o 13:00

Re: Założenie Koleżeńskiej Kasy Zapomogowo- Pożyczkowej

Post autor: bozenawrobel »

Dziękuję za poradę, staramy się powoli działać.
Widziałam na forum informacje dotyczące programu wspomagającego prowadzenie kasy, czy jest ktoś w stanie wydać opinie na jego temat ?
Pozdrawiam
Agogika
Posty: 46
Rejestracja: 28 sty 2014, o 07:56

Re: Założenie Koleżeńskiej Kasy Zapomogowo- Pożyczkowej

Post autor: Agogika »

My wdrożyliśmy oprogramowanie CASCO we wrześniu ubiegłego roku i ogólnie jest OK, wcześniej mieliśmy inny system ale nie był on tak zawansowany jak CASCO, korzystamy z opcji GOLD . Na początku mileliśmy pytania co do konfiguracji ale dział pomocy udzielał nam na bieżąco informacji i wszytsko poszło sprawnie.
Teraz nie ma problemów - także spokonie polecam tym którzy cenią sobie niezawodność i sprawną obsługę.
Ania
Posty: 24
Rejestracja: 29 paź 2013, o 11:04

Re: Założenie Koleżeńskiej Kasy Zapomogowo- Pożyczkowej

Post autor: Ania »

Też się zastanawiamy nad zmianą oprogramowania. Fajnie wygląda ten system firmy Casco, muszę się z nimi skontaktować. Dzięki za info.
Anetka
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2014, o 09:15

Re: Założenie Koleżeńskiej Kasy Zapomogowo- Pożyczkowej

Post autor: Anetka »

Haha też się przymierzam do zakupu programu PKZP Casco :)
Już go testowałam i bardzo przypadł mi go gustu.
ODPOWIEDZ