Zapis do kasy zapomogowo pożyczkowej

Tutaj rozmawiamy o KZP.

Moderator: admin

Agogika
Posty: 46
Rejestracja: 28 sty 2014, o 07:56

Zapis do kasy zapomogowo pożyczkowej

Post autor: Agogika »

Jestem nowa na forum i mam problem gdyż w mojej firmie mam pracownika, który jest zatrudniony na dwie umowy i chciałby zapisać się do naszej PKZP. Czy w takim przypadku wpisowe należy potrącić z obu umów? i co z późniejszymi składkami czy też mam je potrącać z dwóch umów?
Jolanta
Posty: 3
Rejestracja: 9 gru 2013, o 07:39

Re: Zapis do kasy zapomogowo pożyczkowej

Post autor: Jolanta »

Mi się wydaje że to zależy od regulaminu pkzp - najważniejsze jest aby pracownik spłacał pożyczkę a wysokość wynagrodznia pozwalało na potrącenia raty także wg mojej oceny pracownik pownien złożyć do każdej umowy o pracę oświadczenie że zgadza się na potrącanie należoności na rzecz PKZP z dwóch umów - tak mi się wdaje - choć takiego przypadku nie miałam :)
Ania
Posty: 24
Rejestracja: 29 paź 2013, o 11:04

Re: Zapis do kasy zapomogowo pożyczkowej

Post autor: Ania »

Ciekawe zagadnienie, też nie miałam takiej sytuacji. Wpisowe i wkłady są określone w statucie kwotowo czy procentowo? Jeżeli procentowo to potrącałabym kwoty z obu wynagrodzeń, jeżeli kwotowo to tylko z jednego. Niech pracownik sobie wybierze, z którego sobie życzy. :)
Agogika
Posty: 46
Rejestracja: 28 sty 2014, o 07:56

Re: Zapis do kasy zapomogowo pożyczkowej

Post autor: Agogika »

Dzięki bardzo za pomoc :)
Wpisowe mamy w wysokości 1% od wynagrodzenia, także chyba z dwóch umów powinnam potrącać - a są jakieś przepisy regulujące taką sytuację? czy to tylko nasz statut/regulamin - i rozumiem, że jeżeli takiego zapisu nie mamy statusie/regulaminie to powninniśmy go dodać i teraz czy taki zapis dodać w statucie czy w regulaminie???
Ania
Posty: 24
Rejestracja: 29 paź 2013, o 11:04

Re: Zapis do kasy zapomogowo pożyczkowej

Post autor: Ania »

Moim zdaniem przepisy nie rozwiązują takiego przypadku. Chyba warto dodać taki zapis w statucie, w sumie może nawet wystarczy doprecyzować ten który już jest w statucie. Chyba wystarczy dodać, że np. wpisowe jest naliczane od całkowitego wynagrodzenia uzyskanego w danym miesiącu przez pracownika.
Agogika
Posty: 46
Rejestracja: 28 sty 2014, o 07:56

Re: Zapis do kasy zapomogowo pożyczkowej

Post autor: Agogika »

O super pomysł :) dodamy taki zapis jakoś na początku lutego mamy Zarząd to dodam to do programu :).
Raz jeszcze bardzo dziękuję
Ania
Posty: 24
Rejestracja: 29 paź 2013, o 11:04

Re: Zapis do kasy zapomogowo pożyczkowej

Post autor: Ania »

Proszę bardzo. Cieszę się, że mogłam pomóc :)
ODPOWIEDZ