Bilans zamknięcia roku

Tutaj rozmawiamy o KZP.

Moderator: admin

energion1
Posty: 10
Rejestracja: 1 cze 2017, o 08:48

Bilans zamknięcia roku

Post autor: energion1 »

Witam,

mam pytanie odnośnie bilansu zamknięcia. Niestety bilans nie zgadza mi się z zestawieniem sald i obrotów z grudnia.
W bilansie mam w "Rozrachunkach z członkami kasy - pożyczki długoterminowe" kwotę ok. 404 149., w zestawieniu sald o 250zł mniej.
Jednocześnie w "Zobowiązaniach krótkoterminowych" mam również kwotę 250zł. Jest gdzieś błąd w księgowaniu, ale nie wiem jak to zweryfikować.
Mogę prosić o pomóc?
admin
Administrator
Posty: 91
Rejestracja: 30 kwie 2013, o 13:33

Re: Bilans zamknięcia roku

Post autor: admin »

Sprawozdanie na koniec roku (bilans) jest konfigurowalne.
Proszę wejść w "Popraw" do przygotowanego (przeliczonego) bilansu, następnie proszę kliknąć na wierszu "Rozrachunki - pożyczki długoterminowe". Na górze uaktywni się przycisk "Ustaw konta". Proszę na niego kliknąć.
Domyślnie będzie tam konto 234-1 (pożyczki długoterminowe). Jest to saldo strony WN - liczone po pracownikach.
Natomiast w wierszu "Należności krótkoterminowe-udzielone pożyczki" będzie to konto 234-2 (pożyczki krótkoterminowe - również saldo po stronie WN - liczone po pracownikach).

Jeśli na zestawieniu sald jest o 250 mniej to są jakieś "nadpłaty" na łączną kwotę 250 i zostały wykazana w polu "Zobowiązania krótkoterminowe".
energion1
Posty: 10
Rejestracja: 1 cze 2017, o 08:48

Re: Bilans zamknięcia roku

Post autor: energion1 »

Czy może to wynikać z faktu, że pracownik otrzymał pożyczkę w lutym, a nie została mu potrącona rata tej pożyczki z wypłaty za luty? Niestety nie wiem co się zadziało, ponieważ przejęłam prowadzenie PKZP dopiero w czerwcu.
admin
Administrator
Posty: 91
Rejestracja: 30 kwie 2013, o 13:33

Re: Bilans zamknięcia roku

Post autor: admin »

Brak potrącenia nie będzie tutaj przyczyną. Tak jak napisałem wcześniej szukałbym nadpłaty.
energion1
Posty: 10
Rejestracja: 1 cze 2017, o 08:48

Re: Bilans zamknięcia roku

Post autor: energion1 »

admin pisze:Brak potrącenia nie będzie tutaj przyczyną. Tak jak napisałem wcześniej szukałbym nadpłaty.
A istnieje szansa, że mogę sprawdzić w którym miesiącu została dokonana ta nadpłata jakoś systemowo?
admin
Administrator
Posty: 91
Rejestracja: 30 kwie 2013, o 13:33

Re: Bilans zamknięcia roku

Post autor: admin »

Np. Zestawienie potrąceń i sald wg pracowników.
ODPOWIEDZ