Dostęp do konta

Tutaj rozmawiamy o KZP.

Moderator: admin

Aleksandra
Posty: 10
Rejestracja: 14 lis 2016, o 07:15

Dostęp do konta

Post autor: Aleksandra »

Mam pytanie czy osoba która prowadzi dokumentacje może mieć dostęp do konta i robienia przelewów ? czy tylko zarząd ma upoważnienie do konta ?
Jachu
Posty: 113
Rejestracja: 10 sty 2014, o 17:38

Re: Dostęp do konta

Post autor: Jachu »

Dzień dobry,

zakładam, że ma Pani na myśli księgową (oddelegowaną przez Zakład Pracy do prowadzenia księgowości PKZP) pisząc "osoba która prowadzi dokumentacje".

Do konta dostęp ma zarząd PKZP. Może on upoważnić praktycznie każdego (także księgową) do wykonywania przelewów. Osoba ta będzie wykonywała przelewy w imieniu Zarządu. W takim wypadku zarząd musi mieć do tej osoby pełne zaufanie, ewentualna odpowiedzialność spada na zarząd.

Pozdrawiam :)
Aleksandra
Posty: 10
Rejestracja: 14 lis 2016, o 07:15

Re: Dostęp do konta

Post autor: Aleksandra »

Dziękuje za odpowiedź.
A czy księgowość może prowadzić każdy członek kasy czy tylko księgowa ?
Jachu
Posty: 113
Rejestracja: 10 sty 2014, o 17:38

Re: Dostęp do konta

Post autor: Jachu »

Księgowość prowadzi wyznaczona osoba (z odpowiednimi umiejętnościami).
Osoba ta jest zazwyczaj pracownikiem Zakładu Pracy (ponieważ może to być także np. biuro rachunkowe), który deleguje ją do prowadzenia
księgowości w PKZP. To Zakład pracy decyduje kogo wyśle. Jedynym zastrzeżeniem jest, aby osoba ta nie była członkiem zarządu Kasy ani Komisji rewizyjnej.
W interesie zakładu pracy jest, aby osoba ta miała odpowiedni kwalifikacje, ponieważ (jeśli jest jego pracownikiem) to odpowiada za pracę tej osoby (także pod względem ewentualnych strat finansowych Kasy).

pozdrawiam :)
PKZP Racibórz
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2017, o 09:42

Re: Dostęp do konta

Post autor: PKZP Racibórz »

Dzień dobry.
Jestem księgową PKZP i mam dostęp do konta bankowego w zakresie pisania przelewów, drukowania wyciągów i sprawdzania salda. Do zatwierdzania i wysyłania przelewów upoważniony jest Zarząd, który jednocześnie kontroluje ilość i kwotę przelewów :)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
JanT
Posty: 118
Rejestracja: 21 lis 2016, o 12:47

Re: Dostęp do konta

Post autor: JanT »

PKZP Racibórz - wzorcowo i bezpiecznie
ODPOWIEDZ