Co o tym sądzicie

Tutaj rozmawiamy o KZP.

Moderator: admin

Awatar użytkownika
Aleksander
Posty: 18
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:08

Co o tym sądzicie

Post autor: Aleksander »

Czy to prawidłowa forma działalności PKZP?

http://www.bip.banie.pl/dokumenty/5669
Ania
Posty: 24
Rejestracja: 29 paź 2013, o 11:04

Re: Co o tym sądzicie

Post autor: Ania »

Ciekawym pomysłem jest 2,00 zł. tzw. koleżeńskie na pokrywanie operacji bankowych, utrzymanie rachunku bankowego, wypłaty pożyczek w formie przelewu bankowego.
Anetka
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2014, o 09:15

Re: Co o tym sądzicie

Post autor: Anetka »

Mnie zastania ten zapis:
Poręczycielem może być każdy członek PKZP o stałym zatrudnieniu.
czyli co umowa o pracę na czas nieokreślony? u mnie nie ma takiego zapisu
a i u mnie jest jeszcze zapis po jakim czasie nieodebrane wkłady przechodzą na własność PKZP -przydaje się :)
Agogika
Posty: 46
Rejestracja: 28 sty 2014, o 07:56

Re: Co o tym sądzicie

Post autor: Agogika »

Wg mojej oceny to brak defincji terminów w regulaminie - bo co to znaczy "stałe zatrudnienie" i dlaczego macie płacić 2 zł na poczet utrzymania PKZP skoro to są koszty które powinien pokryć pracodawca...
Awatar użytkownika
Aleksander
Posty: 18
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:08

Re: Co o tym sądzicie

Post autor: Aleksander »

Poruszając temat bardziej mnie interesuje na jakiej podstawie Regulamin wprowadza Wójt.
Rozporządzenie mówi że zainteresowane osoby uchwalają statut i wybierają organy.
PKZP działa zgodnie z uchwalonym statutem a nie na podstawie Zarządzenia Wójta.
PKZP w żaden sposób nie podlega Pracodawcy.

Co do pokrycia kosztów operacji bankowych to wszystko zależy od umowy z Pracodawcą.
Statut może określać jak są pokrywane te koszty.

Poręczycielami w moim Statucie mogą być wszyscy pracownicy (z wyjątkiem będących w okresie wypowiedzenia i na urlopie bezpłatnym).
Ania
Posty: 24
Rejestracja: 29 paź 2013, o 11:04

Re: Co o tym sądzicie

Post autor: Ania »

Masz rację, Wójt nie ma uprawnień do ogłaszania statusu kasy.
Wójt może mieć wgląd w dokumentacje księgową kasy ale tylko w zakresie sprawdzenia czy pracownik przez niego delegowany do obsługi kasy wykonują swoje obowiązki prawidłowo.
A to jest jakaś nowa kasa?
Awatar użytkownika
Aleksander
Posty: 18
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:08

Re: Co o tym sądzicie

Post autor: Aleksander »

Nie mam pojęcia czy to jest nowa kasa, ale Regulamin został wydany w 2012 roku.
Ania
Posty: 24
Rejestracja: 29 paź 2013, o 11:04

Re: Co o tym sądzicie

Post autor: Ania »

Nie wiem dlaczego Wójt wydał to Zarządzenie bo jak piszesz to członkowie kasy powinny podejmować takie decyzje.
stan
Posty: 10
Rejestracja: 30 mar 2014, o 19:01

Re: Co o tym sądzicie

Post autor: stan »

Zarządzenie wydał Wójt pewnie dlatego, że wszystkim On rządzi , a może nie zapoznał się z aktem prawnym na podstawie, którego PKZP funkcjonuje. Wg mnie to Pracownicy-członkowie PKZP maja uprawnienia do decydowania we wszystkich sprawach kasy w oparciu o opracowany Statut. Władze kasy to przecież; walne zebranie członków lub delegatów, zarząd kasy no i jeszcze powinna być komisja rewizyjna. Wójt - pracodawca ma wspomagać "kasę" w jej działalności, a nie ma uprawnień do wydawania zarządzeń w sprawie kasy..
Anetka
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2014, o 09:15

Re: Co o tym sądzicie

Post autor: Anetka »

Zgadzam się ze Stan a co ważne Statut też tworząc członkowie na walnym zgromadzenia :) Wójt powinien tylko wspierać kasę między innymi poprzez zapewnianie obsługi księgowej i kasowej itd.
ODPOWIEDZ