Szkolenie

Tutaj rozmawiamy o KZP.

Moderator: admin

Moniuszka
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2020, o 10:23

Szkolenie

Post autor: Moniuszka »

Witam . Czy pracodawca w świetle istniejących przepisów ma obowiązek sfinansować szkolenie dot. tematyki PKZP ? Nie mam umowy ani porozumienia z pracodawcą. . Pozdrawiam ;-)
Gt_
Posty: 259
Rejestracja: 22 lut 2019, o 07:16
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szkolenie

Post autor: Gt_ »

Pracodawca ma obowiązek "świadczyć pomoc..." której "szczegóły określi umowa" - tyle Rozporządzenie w sprawie PKZP.

Poza tym ma też obowiązek zapewnienia realizacji wielu usług na rzecz PKZP m.in. udostępnić pomieszczenia, druki, obsługę prawną czy księgową.
A skoro ma obowiązek użyczyć swoich pracowników to należałoby, aby byli oni odpowiedni przygotowani i przeszkoleni. Do pracy jako księgowa nie skieruje panią od prania firanek ani do porad prawnych tresera piesków... szkolenia wydają się zasadne.
Druga grupa to szkolenie dla zarządu, komisji rewizyjnej i przedstawicieli kierownictwa zakładu pracy lub związków zawodowych. Ich szkolenie powinno być pełniejsze (więcej dziedzin, ale mniej szczegółowo). Wspieranie zarządu czy komisji rewizyjnej lub związków zawodowych to pełnowymiarowy CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu, przedsiębiorstwa lub jednostki). Tak współcześnie wypada :-)

Powodzenia!
Ostatnio zmieniony 6 paź 2020, o 10:11 przez Gt_, łącznie zmieniany 1 raz.
Tilo
Posty: 4
Rejestracja: 10 gru 2020, o 12:05

Re: Szkolenie

Post autor: Tilo »

Witam, podepnę się pod temat.

Rozumiem, że jak wpadnie mi w oko jakieś szkolenie na temat PKZP to (jako np. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej) mam prawo prosić Przewodniczącą PKZP o wysłanie mnie na takie szkolenie - za które zapłaci pracodawca?
A Przewodnicząca może się zgodzić lub też nie...?

Pozdrawiam.
Gt_
Posty: 259
Rejestracja: 22 lut 2019, o 07:16
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szkolenie

Post autor: Gt_ »

Nie trzeba "prosić przewodniczącego PKZP" - Komisja Rewizyjna to ciało niezależne. Raczej powinno się to uzgodnić. Pracodawca powinien skierować na szkolnie.
ODPOWIEDZ