Strona 1 z 1

Z PKZP do MKZP. Do kogo można się przyłączyć? Czy są jakieś ograniczenia?

: 10 sie 2021, o 09:43
autor: user_pkzp
Witam.

Posiadamy w naszym zakładzie PKZP. Obsługę księgową zapewnia pracodawca (dodatkowe obowiązki dla pracownika).
Chcąc zyskać lepsze warunki i scedować obsługę kasy na inny podmiot, czy jest możliwość połączenia się z dowolną inną PKZP lub MKZP?

Podsumowując: czy np. PKZP szpitala może bez przeszkód połączyć się np. z PKZP/MKZP oświaty?

Czy są jakieś ograniczenia w kwestii łączenia się PKZP?

Czy jest to po prostu kwestia dogadania się stron?

Aby nie zlecać obsługi biuru rachunkowemu lepiej byłoby połączyć się z Kasą innego podmiotu zyskując lepsze warunki (co do zasady) i tańszą obsługę (partycypacja w kosztach) niż w przypadku biura rachunkowego.

Re: Z PKZP do MKZP. Do kogo można się przyłączyć? Czy są jakieś ograniczenia?

: 8 wrz 2021, o 11:57
autor: admin
Dzień dobry,

oczywiście, że możecie się Państwo dołączyć do każdej z kas - oby tylko dwie strony się dogadały. Można się dołączyć np. do naszej kasy - szczegóły możecie Państwo sprawdzić na:
https://casco.pl/dolacz-do-ogolnopolskiej-pkzp/

Dodam, że nasza firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na kompleksową obsługę Pracowniczych Kas Zapomogowo-Pożyczkowych i przy naszej firmie też działa specjalistyczne biuro księgowe dla PKZP także szczegóły można zobaczyć na:
https://casco.pl/ksiegowosc/ - po przesłaniu odpowiednich formularzy możemy przygotować stosowne oferty, co powoli Państwu ocenić co jest korzystniejsze.
W razie pytań proszę o kontakt mailowy pod adres poczty elektronicznej biuro@casco.pl

Z poważaniem

Re: Z PKZP do MKZP. Do kogo można się przyłączyć? Czy są jakieś ograniczenia?

: 29 wrz 2021, o 07:04
autor: Gt_
Zgodnie z nową Ustawą o KZP uchwała o przekształceniu zostaje podjęta w jednej z KZP (większej) tworząc MKZP, a następnie dołączają do niej pracownicy od drugiego pracodawcy składając deklaracje członkowskie, wpłacając wpisowe lub przelewając wkład. (Może nastąpić migracja hurtowa (fuzja), jeśli funkcjonująca już KZP również podejmie uchwałę o przekształceniu i dołączeniu do tej pierwszej)
Na poziomie pracodawców dopiero po tej fuzji (i po 30 dniach, bo wtedy uchwała WZ wchodzi w życie) następuje podpisanie ich porozumienia wzajemnego dot. podziału kosztów obsługi (gdy znana jest liczba członków każdego z pracodawców na dzień przekształcenia lub na 31.12, jeśli przy okazji zmienił się rok).
Zewnętrzna obsługa kompleksowa, czy tylko rachunkowa - to kwestia wtórna - gdyż to "większy", "główny", "adhezyjny" pracodawca zleca i nadzoruje, a następnie obciąża "mniejszego" (warto poczytać np. https://kancelariaurban.com/umowa-adhezyjna/ ) Ważne jednak, aby przystępując do umowy zawierała ona klauzule dotyczące ew. zmiany podmiotu świadczącego te usługi zewnętrzne (lub powrotu do obsługi własnej) oraz o zawarciu (najlepiej w formie odrębnej, ale przewidzianej w tej umowie - dodatkowej umowy o współadministrowanie danych osobowych, tak by z jednej strony je zabezpieczyć i by nie dochodziło do ich nadmiernego i nieuzasadnionego przetwarzania, a z drugiej aby można określić jasne ścieżki ich migracji czy repozytorium).

Powodzenia!