powstanie nowego statutu

Tutaj rozmawiamy o KZP.

Moderator: admin

AnnaKa0507
Posty: 11
Rejestracja: 29 cze 2021, o 10:23

powstanie nowego statutu

Post autor: AnnaKa0507 »

Witam,
Jestem przewodniczącą kasy od niedawna i moje pytanie brzmi.
Czy należy zwołać walne zebranie w celu uchwalanie starego statutu, a wprowadzenia nowego po zmianach ustawy?
Czy księgowa kasy PKZP powinna podpisywać przelewy?

Pozdrawiam:)
MBL
Posty: 49
Rejestracja: 30 wrz 2021, o 05:51

Re: powstanie nowego statutu

Post autor: MBL »

Na zmianę statutu wg nowej ustawy jest 18 miesięcy od dnia wejścia jej w życie (czyli od 11 października 18mcy). Ale chyba ze względu na stan epidemii WZ może być zwołane do 60 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia? A tego stanu jeszcze nie odwołano.

Za przelewy to Zarząd Kasy odpowiada i to oni powinni podpisywać. Wydaje mi się, że podpisywanie przez księgową mogłoby stanowić pewnego rodzaju zagrożenie defraudacją.
AnnaKa0507
Posty: 11
Rejestracja: 29 cze 2021, o 10:23

Re: powstanie nowego statutu

Post autor: AnnaKa0507 »

Dziękuję ślicznie za odpowiedź:)
Gt_
Posty: 259
Rejestracja: 22 lut 2019, o 07:16
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: powstanie nowego statutu

Post autor: Gt_ »

Kwestia stanu epidemii opisana w ustawie dotyczy upływania kadencji ZARZĄDU i KOMISJI REWIZYJNEJ, zaś czas na dostosowanie statutu niestety biegnie i Walne Zebranie w tej kwestii należy zwołać.
Art. 18. ust. 4. Jeżeli kadencja zarządu i komisji rewizyjnej upływa w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, o których mowa w ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2020 r. poz. 1845, z późn. zm.[2])), lub do 30 dni po odwołaniu danego stanu, podlega ona przedłużeniu do czasu wyboru tych organów na nową kadencję, jednak nie dłużej niż do 60 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.
ODPOWIEDZ