wnioski a nowa ustawa

Tutaj rozmawiamy o KZP.

Moderator: admin

Bob12
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2021, o 09:14

wnioski a nowa ustawa

Post autor: Bob12 »

Czy w tym momencie należy już dostosować wnioski (np. deklaracja przystąpienia, wniosek o pożyczkę) do nowej ustawy? Czy ktoś już analizował i umie powiedzieć jakie są istotne zmiany wymagające poprawy/dodania we wnioskach?
iwokas
Posty: 13
Rejestracja: 21 wrz 2020, o 10:13

Re: wnioski a nowa ustawa

Post autor: iwokas »

Moja kasa jest w trakcie dostosowywania wniosków, mam przygotowaną deklarację przystąpienia i zmianę żyranta, nie jest to jeszcze ostateczna wersja bo nie jest sprawdzone przez IODO. W deklaracji przystąpienia mam umieszczone oświadczenie woli, w której wskazuję jakie dane będę przetwarzać oraz dane administratora wraz z adresem itp. dodatkowo mam poszerzone dane dotyczące osoby uprawnionej - PESEL, telefon/ e - mail.Dodałam także okienko, w którym osoba zapisująca się może przypisać osobie uprawnionej udział we wkładzie członkowskim w przypadku śmierci. Mamy także załącznik, w razie, gdyby nowy członek miał życzenie upoważnić więcej niż jedną osobę. Dodatkowo dla każdej osoby uprawnionej mamy oświadczenie woli do podpisu.
Bob12
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2021, o 09:14

Re: wnioski a nowa ustawa

Post autor: Bob12 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Też myśleliśmy nad takimi zmianami. Zastanawia mnie PESEL - faktycznie, banki go zbierają, jednak czy nam jest potrzebny? Czy nie będzie to nadmiar danych osobowych?
iwokas
Posty: 13
Rejestracja: 21 wrz 2020, o 10:13

Re: wnioski a nowa ustawa

Post autor: iwokas »

Myślę, że PESEL u osoby uprawnionej pomaga ją zlokalizować, chociażby gdy ta zmieni nazwisko a członek nie zaktualizuje tych danych.
ODPOWIEDZ