Zgłoszenie dochodu z innych źródeł.

Tutaj rozmawiamy o KZP.

Moderator: admin

MAGDAA
Posty: 38
Rejestracja: 17 lis 2020, o 14:24

Zgłoszenie dochodu z innych źródeł.

Post autor: MAGDAA »

Witam ,moje pytanie pewnie proste ale muszę się upewnić.Wiem że kasa nie ma obowiązku związanego z np. pit- 8c ale powinna poinformować osobę o zgłoszeniu kwoty otrzymanej przy rozliczeniu rocznym jako ,, dochód z innych źródeł "jednak nie wiem czy chodzi tu o osoby które się wypisują czy jedynie o osoby uprawnione do wkładu członkowskiego ???
Gt_
Posty: 259
Rejestracja: 22 lut 2019, o 07:16
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zgłoszenie dochodu z innych źródeł.

Post autor: Gt_ »

Witam,

Nie ma podstaw do wystawienia jakichkolwiek dokumentów, notatek czy formularzy podatkowych. KZP jedt zwolniona z PDOP i PCC, nie korzysta też ze zwolnienia lub odliczenia VAT czy akcyzy, bo jest zwolniona z całego podatku dochodowego, więc nie ma od czego odliczać ew. tych kosztów. Nie jest zatem podatnikiem, inkasentem czy podmiotem obowiązanym do naliczenia lub pobrania podatków od innych podatników (Płatnikiem) to tego robić nie może. Nie ma NIP! Jeśli nie prowadzi dodatkowo innej działalności na podstawie statutu (np. ubezpczeniowej, czy za chwilę już nieleglnej - działalności gospodarczej itd.) to nie może być nawet rejestrowane w US, który rejestruje podatników.

Nie powiadamia nikogo o niczym. Ten kto otrzymał pieniądze lub dobra musi je opodatkować ( nieograniczony obowiązek podatkowy). Toczka.
:)
ODPOWIEDZ