Pieczątki

Tutaj rozmawiamy o KZP.

Moderator: admin

AP98
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2022, o 09:18

Pieczątki

Post autor: AP98 »

Mam pytanie odnośnie pieczątek.
Wiem, że w myśl nowych przepisów pieczątka Kasy nie jest już potrzebna, ale co co pieczęciami Zarządu i Komisji Rewizyjnej? Czy one mogą zostać?
Gt_
Posty: 204
Rejestracja: 22 lut 2019, o 07:16
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pieczątki

Post autor: Gt_ »

Mogą.

Pieczęć, pieczątka, stempel - to unikalne znaki identyfikujące używane w poprzednich, dwanych systemach społczno-gospodarczych, podobnie jak przywileje szlacheckie czy nadania królewskie. Jeśli ktoś chce się tytułować jaśniepan - to oczywiście może. Jeśli ktoś lubi zapach kałamaża i czerone paluchy od napełniania gąbki - to również. Gwarantują nam to różne prawa w tym te o swobodzie realizacji naszej działalności gospodarczej w taki a nie inny sposób - wazne, że ten sposób nie może być sprzeczny z ustawą czyli zabroniony.

Nie ma zakazu używania pieczęci czy pieczątek. -- Jeśli chcecie możecie też podpisywać umowy krwią :twisted: albo próbką kału :oops:

Pytanie tylko - PO CO?? :?: :?:

Jeśli komuś wydaje się, że używanie pieczątki "chroni" lub "uwiarygadnia" albo nadaje takiego "ważnego charakteru" - to chyba nie żyje we współczesnym świecie, w którym wystarczy dostać SMS-a z linkikiem i przypadkowo w niego kliknąć, aby paść ofiarą oszustwa, kradzieży czy wyłudzenia. Pieczątka lub jej brak przed tym nie ochroni. :evil:

W dawynch czasach używano specjalnych glejtów, a obecnie najskuteczniejsze są stemple - ale cyfrowe! :ugeek:

Certyfikaty elektroniczne odpowiednio zaszyfrowane i przechowywane na dobrze zabezpieczonych serwerach pozwalają uwairygodnić treść dokumentu lub same tylko dane. Posługiwanie się tradycyjnymi pieczątkam można porównać do malowania kartki "zakaz wstępu!", a jednocześnie otwieranie wszystki drzwi i okien poprzez wysyłanie niezabezpieczonej, niezaszyfrowanej korespondencji mailowej z listą potrąceń, danymi z wniosku o pożyczkę czy drukując je z niezabezpieczonego odpowiednio komputera na niezabezpieczonej sieciowej drukarce. Hipokryzja :roll:
ODPOWIEDZ