Treść uchwały walnego zebrania zatwierdzającego zmiany związane z nową ustawą o KZP

Tutaj rozmawiamy o KZP.

Moderator: admin

admin
Administrator
Posty: 91
Rejestracja: 30 kwie 2013, o 13:33

Treść uchwały walnego zebrania zatwierdzającego zmiany związane z nową ustawą o KZP

Post autor: admin »

Jaka powinna być treść uchwały walnego zebrania członków/delegatów w sprawie zatwierdzenia zmian związanych z obowiązywaniem nowej ustawy?
KZP_Praktyk
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2022, o 09:44

Re: Treść uchwały walnego zebrania zatwierdzającego zmiany związane z nową ustawą o KZP

Post autor: KZP_Praktyk »

Jako takiego wzorca nie tworzyliśmy. Protokół z Walnego zebrania z przegłosowaną uchwałą powinien być taki jak do tej pory Państwo przygotowywaliście.
Zakładam, że z protokołem nie będzie problemu. Po prostu jedna z uchwał (ta najważniejsza) powinna przyjmować nowe brzmienie Statutu.
Wg mnie, to z przygotowaniem statutu jest najwięcej pracy. Powinni Państwo znaleźć w materiałach pomoc " Jak Zamienić PKZP w KZP" https://poradnik.pkzp.com.pl/
i zgodnie ze spisem z ostatniej strony (tego opracowania) przebudować swój dotychczasowy statut, aby był zgodny z nową ustawą.
mkzp.pl
Posty: 114
Rejestracja: 4 lut 2021, o 07:12
Kontakt:

Re: Treść uchwały walnego zebrania zatwierdzającego zmiany związane z nową ustawą o KZP

Post autor: mkzp.pl »

Jak dla mnie to przyjęcie nowego statutu, a następnie przegłosowanie tego na Walnym Zebraniu co potwierdzi uchwała WZD powinno wystarczyć...
Yeti
Posty: 5
Rejestracja: 3 lis 2022, o 22:11

Re: Treść uchwały walnego zebrania zatwierdzającego zmiany związane z nową ustawą o KZP

Post autor: Yeti »

A dlaczego nie można pobrać tego poradnika: Darmowy Poradnik „Jak zmienić wodę w wino a PKZP w KZP”. Dwa razy się rejestrowałem w formularzu i za każdym razem powrót do strony pkzp.com.pl
mkzp.pl
Posty: 114
Rejestracja: 4 lut 2021, o 07:12
Kontakt:

Re: Treść uchwały walnego zebrania zatwierdzającego zmiany związane z nową ustawą o KZP

Post autor: mkzp.pl »

Wystarczy napisać do firmy Casco, a na pewno prześlą...
AgnieszkaJ
Posty: 2
Rejestracja: 9 sty 2023, o 10:08

Re: Treść uchwały walnego zebrania zatwierdzającego zmiany związane z nową ustawą o KZP

Post autor: AgnieszkaJ »

Czy Zarząd ma uprawnienia do uaktualnienia Druków/ Wniosków (np. Deklaracja, wniosek o przystąpieniu itd....) oraz wprowadzenia wzoru umowy pożyczki? Czy należy uaktualnić Statut i wprowadzić jako załączniki?
mkzp.pl
Posty: 114
Rejestracja: 4 lut 2021, o 07:12
Kontakt:

Re: Treść uchwały walnego zebrania zatwierdzającego zmiany związane z nową ustawą o KZP

Post autor: mkzp.pl »

Wszystko zależy właśnie od sposobu traktowania tych druków w danej KZP. Tak czy siak, trudno zakładać, że jakiekolwiek ustalenia wynikające ze Statutu a mające swoje pokrycie w drukach każdorazowo "edytuje" Walne Zebranie. Raczej Zarząd, który owe druki przecież przyjmuje będzie wiedział najlepiej jakie dane i dlaczego powinny się na nich znaleźć.

PS: może ktoś z Państwa ma doświadczenie w pracy na stanowisku urzędniczym, które wymaga stosowania odpowiednich druków (ja mam "stały" problem z deklaracją dotyczącą pojemników na odpady, bo druki zmieniają się częściej "niż wyrzucam śmieci" - ciekaw jestem kto i na jakim gremium wprowadza zmiany w tych drukach. Swoją drogą dobrą metodą będzie pewnie pisanie nr wersji danego druku, np. 1.0.1.12) :)
lilibet
Posty: 6
Rejestracja: 9 sty 2023, o 21:26

Re: Treść uchwały walnego zebrania zatwierdzającego zmiany związane z nową ustawą o KZP

Post autor: lilibet »

AgnieszkaJ pisze: 9 sty 2023, o 10:58 Czy Zarząd ma uprawnienia do uaktualnienia Druków/ Wniosków (np. Deklaracja, wniosek o przystąpieniu itd....) oraz wprowadzenia wzoru umowy pożyczki? Czy należy uaktualnić Statut i wprowadzić jako załączniki?
myslę że to nawet obowiązek sama zmiana nazwy z PKZP na KZP w związku z nowa ustawą obowiązuje nas do zmiany statutu oraz wszystkich druków
ODPOWIEDZ