Problem ze zdaniem kasy po zwolnieniu

Tutaj rozmawiamy o KZP.

Moderator: admin

Krzyś
Posty: 3
Rejestracja: 3 sty 2023, o 14:00

Problem ze zdaniem kasy po zwolnieniu

Post autor: Krzyś »

Dzień dobry, 
Mam pewien problem, przez ponad 10 lat byłem skarbnikiem w PKZP i w momencie kiedy zostałem zwolniony postanowiłem zostać w kasie, wpłacać wkład i brać pożyczki. Jednak w listopadzie 2022r. podiołem decyzję że zrezygnuję z kasy, niestety jak złożyłem wniosek o rezygnację, zarząd kasy poprosił mnie o podpisanie pisma, gdzie było napisane że ja około 3 miesiące po zwolnieniu dalej byłem skarbnikiem tej kasy, co jest nieprawdą. Proszę o pomoc kogoś z tego forum (osobę prowadzącą kasę / trenera lub radcę prawnego), aby podpowiedział co trzeba zrobić, aby można było się od tego uwolnić. Wszelkie szczegóły mogę przedstawić na priv. 
Awatar użytkownika
JanT
Posty: 118
Rejestracja: 21 lis 2016, o 12:47

Re: Problem ze zdaniem kasy po zwolnieniu

Post autor: JanT »

Gwoli uściślenia. Był Pan skarbnikiem czyli jednym z członków zarządu ? (nie był Pan księgowym ?);
Kiedy Pan przestał pracować ? Czy złożył Pan rezygnację z bycia skarbnikiem (członkiem zarządu) w PKZP, jeśli tak to w którym miesiącu ?
Krzyś
Posty: 3
Rejestracja: 3 sty 2023, o 14:00

Re: Problem ze zdaniem kasy po zwolnieniu

Post autor: Krzyś »

Dzień dobry,

W odniesieniu do Pańskich pytań;
- tak byłem skarbnikiem, czyli jednym z członków zarządu, praktycznie przez dwie kadencje, 
- wypowiedzenie pracy dostałem 30 czerwca  2020r. z zastosowanym skróconego okresu wypowiedzenia: 01.07.20 - 31.08.20r.
Rezygnację z uczestnictwa w PKZP jako członek złożyłem 16.11.22r. jednak rezygnacji z bycia skarbnikiem w PKZP nie składałem, ponieważ pierwszą przyczyną było to że przez kilka tygodni od daty zwolnienia pomagałem nowemu skarbnikowi objęcie kasy - mam emaile jak pisałem do skarbnika co i jak ma robić (ostatni email w tej sprawie: 14.09.20r.). Nie składałem wniosku również dla tego że wyczytałem iż w sytuacji; odwołania członka zarządu, zrzeczenia się pełnienia funkcji przez niego lub w razie ustania z nim stosunku pracy - w kasie przeprowadza się wybory uzupełniające. Więc zrozumiałem że jeśli mnie zwolniono to automatycznie z datą zwolnienia przestaję być skarbnikiem PKZP?

Jeśli chodzi o dokładniejsze daty i więcej szczegółów tej sytuacji mogę przesłać w dokumentach, które według mnie mogą więcej wyjaśnić.
Krzyś
Posty: 3
Rejestracja: 3 sty 2023, o 14:00

Re: Problem ze zdaniem kasy po zwolnieniu

Post autor: Krzyś »

Dzień dobry,

Dziękuję bardzo za dotychczasową informację.

Chciałbym się jeszcze dopytać, czy w mojej sytuacji muszę składać dokument rezygnacji z funkcji skarbnika (który przed zwolnieniem był członkiem zarządu KZP)?
Czy można prosić o podpowiedź jak należy postąpić i jakie dokumenty złożyć, aby ostateczne zakończyć temat tej kasy. Ponieważ na chwilę obecną, nie mam żadnej odpowiedzi na moje zapytania ze strony zarządu tejże kasy?

Z góry dziękuję za poświęcony czas i odpowiedź.
ODPOWIEDZ