Umowa pożyczki

Tutaj rozmawiamy o KZP.

Moderator: admin

MartaMar2015
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2023, o 11:32

Umowa pożyczki

Post autor: MartaMar2015 »

Dzień dobry,
Mam pytanie odnośnie zapisu w umowie pożyczki a mianowicie zaistniała taka sytuacja ze osoba która wcześniej wzięła pożyczkę z kasy i ja spłaca, dobrała sobie jeszcze pożyczkę uzupełniającą i tu powstaje pytanie czy mogę wprowadzić zapis w umowie pożyczki mówiący o:

1) Pozostała kwota do zapłaty w ramach pożyczki głównej wynosi.................zł
2) Całkowita kwota pożyczki do spłaty wynosi..........Spłatę pożyczki ustala się zgodnie z załączonym harmonogramem spłat pożyczek.
Czy tak będzie dobrze"?

Nie chcemy aby osoba która bierze np 2 pożyczki (najpierw główna później uzupełniającą) miała do spłaty dwie raty tylko chcemy to zsumować i żeby była jedna rata do spłaty.
lilibet
Posty: 6
Rejestracja: 9 sty 2023, o 21:26

Re: Umowa pożyczki

Post autor: lilibet »

Witam mam pytanie ;umowa o pożyczkę z KZP; jakie dane osobowe powinna zawierać , i jakie dane żyrantów powinny być na umowie. Podanie pesel przez żyrantów uznano jako niebezpieczne u uwagi na to że kopie umowy otrzymuje pożyczkobiorca - czy słusznie ?
lilibet
Posty: 6
Rejestracja: 9 sty 2023, o 21:26

Re: Umowa pożyczki

Post autor: lilibet »

MartaMar2015 pisze: 30 sty 2023, o 14:20 Dzień dobry,
Mam pytanie odnośnie zapisu w umowie pożyczki a mianowicie zaistniała taka sytuacja ze osoba która wcześniej wzięła pożyczkę z kasy i ja spłaca, dobrała sobie jeszcze pożyczkę uzupełniającą i tu powstaje pytanie czy mogę wprowadzić zapis w umowie pożyczki mówiący o:

1) Pozostała kwota do zapłaty w ramach pożyczki głównej wynosi.................zł
2) Całkowita kwota pożyczki do spłaty wynosi..........Spłatę pożyczki ustala się zgodnie z załączonym harmonogramem spłat pożyczek.
Czy tak będzie dobrze"?

Nie chcemy aby osoba która bierze np 2 pożyczki (najpierw główna później uzupełniającą) miała do spłaty dwie raty tylko chcemy to zsumować i żeby była jedna rata do spłaty.
na szkoleniu dowiedzieliśmy się że nie ma czegoś takiego jak pożyczka uzupełniająca ,niektóre kasy faktycznie jeszcze posługują się taką teminologią przyznanie pożyczki uzupełniającej to nic innego jak danie nowej pożyczki. Do niedawna my też takie dawaliśmy, ale zawsze były z tym problemy bo nie wszyscy rozumieli na czym to polega. Pożyczkę uzupełniająca dawaliśmy do kwoty pożyczki wyjściowej po czym ponownie się ją przeliczało.
w odpowiedzi na pytanie ja był jeszcze wpisała jaka kwotę przyznano
1.pozyczka główna do zapłaty zostało .......
2.pozyczka uzupełniajaca przyznano ........
3. całkowita kwota pozyczki ........
i chyba będzie ok
ODPOWIEDZ