Rachunek bankowy -

Tutaj rozmawiamy o KZP.

Moderator: admin

marlena
Posty: 4
Rejestracja: 23 mar 2023, o 05:41

Rachunek bankowy -

Post autor: marlena »

Dzień dobry.
Moje pytanie dot. rachunku bankowego KZP.
W dniu 17 marca br. na walnym zebraniu czlonków KZP został odwołany dotychczasowy zarząd i powołany nowy.
Przewodnicząca poprzedniego zarządu wskazuje, że poprzedni zarząd już nie urzęduje, w związku z tym, w przypadku śmierci któregolwiek z członków KZP jego składki zdeponowane na rachunku bankowym (prawo dysponowania rachunkiem ma poprzedni zarząd) nie będą mogły być zwrócone osobom upoważnionym, bo poprzedniego zarządu de facto już nie ma. Obecny zarząd złożył wniosek do GUS o nadanie nr Regon, a dopiero po jego otrzymaniu zamierza uregulować sprawy w banku, nie wykluczając zamknięcia rachunku i otworzenia nowego w innym banku. Co Państwo sądzą na ten temat. Czy poprzedni zarząd ma rację w tej kwestii. W jakim czasie od wyboru nowego zarządu sprawy "bankowe" powinny zostać uregulowane? Nie wiem, czy wyczerpująco zdołałam napisać o co mi chodzi ;). Pozdrawiam
MBL
Posty: 55
Rejestracja: 30 wrz 2021, o 05:51

Re: Rachunek bankowy -

Post autor: MBL »

nie macie firmowego konta? konto tak naprawdę należy do kasy zapomogowo-pożyczkowej, a członkowie zarządu nim dysponują. Moim zdaniem wystarczy, żeby bank przygotował nową kartę wzorów podpisów. Ja bym zadzwoniła do banku i dopytała jakie są procedury w takim przypadku. W naszym banku chcieli uchwałę z walnego o wyborze nowych członków zarządu.
ODPOWIEDZ