Wypowiedzenie umowy o pracę.

Tutaj rozmawiamy o KZP.

Moderator: admin

Januszek85
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2023, o 11:53
Lokalizacja: Kraków

Wypowiedzenie umowy o pracę.

Post autor: Januszek85 »

Witam wszystkich, nie znalazłem takiego pytania na forum dlatego założyłem nowy temat.
Co się dzieje z moim zadłużeniem gdy wypowiadam umowę o pracę? W statucie znalazłem informacje, że jeśli zostanę skreślony z listy PKZP zadłużenie spłacone jest z moich wkładów a resztę spłacam normalnie w ratach. Natomiast jeśli zostanę skreślony na własny wniosek to zadłużenie należy spłacić odrazu. Okres wypowiedzenia to trzy miesiące, na końcu czeka mnie obiegówka, więc czy składając wypowiedzenie o pracę jestem skreślany z listy czy jak to wygląda? Proszę o podpowiedź. Dopowiem tylko, że gdy zapytałem w kadrach to powiedziano mi, że muszę spłacić odrazu ale każdy odsyłał mnie do kogoś innego więc dało mi to trochę do myślenia.
Pozdrawiam Janusz
Gt_
Posty: 259
Rejestracja: 22 lut 2019, o 07:16
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wypowiedzenie umowy o pracę.

Post autor: Gt_ »

Jeżeli traci się pracę w związku z restrukturyzacją (np. likwidacja działu), zwolnieniami grupowymi lub przez jednostronne wypowiedzenie ze strony pracodawcy (czyli generalnie nie z własnej woli) to faktycznie po spłacie wkładów resztę spłaca się w ratach.
:oops:

Jeżeli samemu się rezygnuje z pracy lub kończy ją za porozumieniem, albo dyscyplinarnie za jakieś przewinienie - to spłata już wg ustawy jest natychmiast wymagalna - nie można wtedy rozłożyć ją na raty ani spłacać jak dotychczas.
:roll:

Jeszcze dodam, że statut nie jest tak wiążący jak ustawa o KZP.
ODPOWIEDZ