nie uczciwa obsługa

Tutaj rozmawiamy o KZP.

Moderator: admin

Barbara_2
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2023, o 14:06

Re: nie uczciwa obsługa

Post autor: Barbara_2 »

Jrenata pisze: 15 mar 2024, o 07:42 Nowo wybrany Zarząd i Komisja Rewizyjna zastała MKZP w tragicznym stanie. Nikt nie miał świadomości, że jest aż tak. Poprzedni Zarząd i KR nie działali zupełnie. Proszę o rady co z tym fantem zrobić?
Osoba prowadząca księgowość jest w szpitalu ( psychiatrycznym, nie ma z nią żadnego kontaktu ), odebraliśmy dokumenty ale nie ma w nich żadnej ewidencji, którą można by nazwać księgową. Nie ma kartotek członków kasy, nie ma sprawozdań, nie wiadomo ile kto ma pożyczek czy wkładów. Bieżące pożyczki można będzie wyprowadzić po wyciągach bankowych, ale wkłady? A pożyczki niespłacane jeśli takie są?
Moje pytania:
1. Kto powinien to teraz wyprowadzić? MKPZ jest przy związkach zawodowych a nie przy pracodawcy. Kasa raczej nie ma środków innych niż wkłady członków żeby zatrudnić kogoś do tego. Zresztą jak wycenić taką pracę
2. Czy mamy czekać aż księgowa wróci do zdrowia i to wyprowadzi, chyba jej się to nie uda skoro do tej pory tego nie zrobiła.
3. Członkowie domagają się wycofania swoich wkładów a tu nie wiadomo kto i ile tego ma.
4. Co właściwie powinniśmy z tym robić? Wyjaśnienia od poprzedniego Zarządu i Komisji Rewizyjnej na piśmie? Wyjaśnienia od księgowej kiedy to będzie możliwe, też na piśmie. Prokurator?
5. Jak daleko powinniśmy się cofnąć w wyprowadzaniu tej dokumentacji ( kasa istnieje bardzo długo ), możliwe, że nigdy nie była prowadzona rzetelnie. Na dzień dzisiejszy nie znaleźliśmy żadnego wiarygodnego punktu zaczepienia, od którego można by zacząć.
6. Z tego co do tej pory przejrzałam ( jestem w KR ) nie widać malwersacji... ale kto wie jak to będzie
Macie trudny orzech do zgryzienia, ale nie niemożliwy. Można mieć pretensje do dawnego Zarządu i KR, ale nikogo nie zastanawiało przez czas działania tamtych osób, dlaczego nie ma WZC, sprawozdań, itp ...
Co to znaczy, że KZP jest przy związkach zawodowych, a nie przy pracodawcy ?
Przede wszystkim KZP nie może nikogo zatrudnić. Zatrudnia pracodawca, i tu powinna być zatrudniona osoba na stanowisko zarówno kasjera jak i księgowego. Jeśli chodzi o składki, wkłady, raty to - zakładając, że potrącane były z wynagrodzenia, wszystkie informacje można uzyskać w kadrach.
Na czas ustalania finansowego stanu faktycznego każdego członka, najłatwiej chyba zawiesić działania KZP; bo skoro nie wiecie ile się komu należy, nie powinniście podejmować żadnych działań.
Powodzenia !
ODPOWIEDZ