Przekształcenie PKZP w KZP

Tutaj rozmawiamy o KZP.

Moderator: admin

maddalena
Posty: 4
Rejestracja: 16 lut 2024, o 09:53

Re: Przekształcenie PKZP w KZP

Post autor: maddalena »

MSZ pisze: 6 mar 2024, o 10:42 Witam, proszę o informację czy w związku z przekształceniem każdy dotychczasowy członek składa aktualizację danych osoby uprawnionej wraz z jej zgodą na przetwarzanie danych?
Moim zdaniem z ustawy wynika, że każdy członek musi tak uczynić. Ja tak zrobiłam.
Na utyskiwania członków powołałam się na Ustawę, aczkolwiek po konsultacji z Radcą Prawnym ustaliłam, że jeśli masz jakiegoś "uparciucha" to w ostateczności nie musi złożyć wskazania osoby upoważnionej.
mkzp.pl
Posty: 114
Rejestracja: 4 lut 2021, o 07:12
Kontakt:

Re: Przekształcenie PKZP w KZP

Post autor: mkzp.pl »

maddalena pisze: 20 mar 2024, o 09:02
MSZ pisze: 6 mar 2024, o 10:42 Witam, proszę o informację czy w związku z przekształceniem każdy dotychczasowy członek składa aktualizację danych osoby uprawnionej wraz z jej zgodą na przetwarzanie danych?
Moim zdaniem z ustawy wynika, że każdy członek musi tak uczynić. Ja tak zrobiłam.
Na utyskiwania członków powołałam się na Ustawę, aczkolwiek po konsultacji z Radcą Prawnym ustaliłam, że jeśli masz jakiegoś "uparciucha" to w ostateczności nie musi złożyć wskazania osoby upoważnionej.
I wówczas warto zaznaczyć w statucie, co zrobić z wkładem po zmarłym członku, jeśli nie wskazał osób uprawnionych.
Gt_
Posty: 259
Rejestracja: 22 lut 2019, o 07:16
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przekształcenie PKZP w KZP

Post autor: Gt_ »

mkzp.pl pisze: 21 mar 2024, o 12:56
maddalena pisze: 20 mar 2024, o 09:02
MSZ pisze: 6 mar 2024, o 10:42 Witam, proszę o informację czy w związku z przekształceniem każdy dotychczasowy członek składa aktualizację danych osoby uprawnionej wraz z jej zgodą na przetwarzanie danych?
Moim zdaniem z ustawy wynika, że każdy członek musi tak uczynić. Ja tak zrobiłam.
Na utyskiwania członków powołałam się na Ustawę, aczkolwiek po konsultacji z Radcą Prawnym ustaliłam, że jeśli masz jakiegoś "uparciucha" to w ostateczności nie musi złożyć wskazania osoby upoważnionej.
I wówczas warto zaznaczyć w statucie, co zrobić z wkładem po zmarłym członku, jeśli nie wskazał osób uprawnionych.
Właściwie formalnie w statucie należy jedynie wyznaczyć okres, gdyż ustawa jasno mówi co stanie się ze środkami członka, który nie dopełnił swojego obowiązku i nie wskazał osoby lub osób, które po jego śmierci mają otrzymać jego wkłady. :arrow: Uświadomienie członkom, że ustawa "zasila" :twisted: niewskazany wkład jako extra 8-) przychód funduszu rezerwowego KZP, :roll: często jednak motywuje ich do "dopełnienia" obowiązków.

:idea: Proszę zwrócić uwagę, że tu działa podobna zasada jak w przypadku środków z kont bankowych lub z ZUS-u, po które nikt się nie zgłosi. Po pewnym czasie, przechodzą na przychody danego podmiotu.
ODPOWIEDZ