Blokada wypłaty wkładów

Tutaj rozmawiamy o KZP.

Moderator: admin

Rychu
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2024, o 12:41

Blokada wypłaty wkładów

Post autor: Rychu »

Witam

Pracuje w PGE , mamy tu kase zapomogowo pożyczkowa do której wpłacam juz kilkanaście lat wiec nazbierało się tak troszkę kasy ,nie żyrowałem ani nie brałem nigdy pożyczki . Na zakładzie pracy pojawiła sie płotka ze byl jakis wałek w kasie i ktoś zwinął kase, wiec byłem sie dowiedzieć osobiście czy mogę wycofać swoje wkłady. Odesłali mnie z kwitkiem , wypłaty wstrzymane do może Kwietnia może dłużej ze względu na zmiany w zarządzie i odesłały do związków zawodowych . Tam w sumie nic nowego nie powiedzieli -
zmiany w zarządzie i ze do realizacji wypłat potrzeba dwóch upoważnionych osób, a jedna z nich juz tu nie pracuję .
Zastanawiam sie co dalej robić aby odzyskać swoje wkłady.

Pozdrawiam
Jachu
Posty: 113
Rejestracja: 10 sty 2014, o 17:38

Re: Blokada wypłaty wkładów

Post autor: Jachu »

Dzień dobry,

w pierwszej kolejności sugeruję wystąpić formalnie, na papierze o zwrot nadpłaty wkładów wg zapisów statutu państwa KZP.

Jedynie w momencie wypisania się z Kasy można żądać zwrotu całych wkładów
- w takim przypadku należy formalnie, na papierze zwrócić się z prośbą o zakończenie członkostwa w Kasie
i o wypłatę wkładów. jednocześnie (na Pana miejscu) zwróciłbym się z oświadczeniem do Rachuby płac, o zaprzestanie potrącania składek na KZP
z Pańskiego wynagrodzenia.

Pozdrawiam;
P.S.
Pańskie wkłady nie przepadną, ale droga do ich odzyskania może być długa, w zależności co w państwa kasie się stało.
Mam nadzieję, że sprawa się wyjaśni, KZP będzie działała właściwie i członkowie będą obsługiwani na bieżąco.
ODPOWIEDZ