bieżący dostęp do informacji

Tutaj rozmawiamy o KZP.

Moderator: admin

MBL
Posty: 55
Rejestracja: 30 wrz 2021, o 05:51

bieżący dostęp do informacji

Post autor: MBL »

Wg Art 24 Ustawy do kompetencji Zarządu należy m.in. "informowanie członków KZP, przynajmniej raz w roku, o stanie ich wkładów członkowskich i zadłużeń, w sytuacji braku możliwości bieżącego dostępu przez członków KZP do tych informacji".
Większość naszych członków otrzymując od pracodawcy co miesiąc pasek z wynagrodzeniem ma na nim również stan swojego konta KZP.

A co z emerytami? Pierwsza moja myśl to wysłać wszystkim ich salda wkładów i pożyczek, ale mamy prawie 300 takich osób więc uważam, że to wielkie marnotrawstwo papieru i kopert...
Czy fakt, że biuro kasy jest czynne codziennie od rana i każdy może przyjść lub zadzwonić do nas i dowiedzieć się wszystkiego, to nie jest właśnie ten "bieżący dostęp do informacji"?
mkzp.pl
Posty: 114
Rejestracja: 4 lut 2021, o 07:12
Kontakt:

Re: bieżący dostęp do informacji

Post autor: mkzp.pl »

Wydaje mi się, że za bieżący dostęp można uznać system informatyczny, który pozwala w dowolnym momencie zapoznać się z wymaganymi przepisami prawa informacjami.

Myślę, że można przyjąć inne rozwiązania (w obrębie jednego przedsiębiorstwa), które w sposób poufny pozwolą przekazać wskazane informacje.

PS: pomysł z tym, że biuro jest codziennie dostępne dla członków i wyczerpuje zapis: "bieżący dostęp do informacji" jest SPRYTNY :D
MBL
Posty: 55
Rejestracja: 30 wrz 2021, o 05:51

Re: bieżący dostęp do informacji

Post autor: MBL »

No właśnie jeśli chodzi o emerytów i rencistów to niestety nie widzę żadnego innego rozwiązania niż tradycyjna poczta. Ewentualnie można jeszcze do większości zadzwonić, ale jak wtedy udowodnić, że spełniliśmy obowiązek?
Gt_
Posty: 259
Rejestracja: 22 lut 2019, o 07:16
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: bieżący dostęp do informacji

Post autor: Gt_ »

MBL pisze: 26 lut 2024, o 07:40 No właśnie jeśli chodzi o emerytów i rencistów to niestety nie widzę żadnego innego rozwiązania niż tradycyjna poczta. Ewentualnie można jeszcze do większości zadzwonić, ale jak wtedy udowodnić, że spełniliśmy obowiązek?
Zgodnie z KC - nie spełnili, bo nie udokumentowali, że zrealizowali ten obowiązek.

Zrealizowany obowiązek musi być jakoś udokumentowany...

- poczta lub poczta elektroniczna pod warunkiem uzyskania zgody na taką formę jest takowym udokumentowaniem. Otwarte biuro lub nawet telefon, który nie został "nagrany" - niestety nie...

Proszę pamiętać, że ROK OBROTOWY w KZP jest zgodny z rokiem kalendarzowym, a Inwentaryzację należności w drodze potwierdzenia sald można przeprowadzić na dowolny dzień w okresie 3 miesięcy przed końcem roku obrotowego i 15 dni następnego roku obrotowego. Więc za wiele wyboru nie mamy.

temat ciekawy - opiszę gdzie indziej. :-)
MBL
Posty: 55
Rejestracja: 30 wrz 2021, o 05:51

Re: bieżący dostęp do informacji

Post autor: MBL »

W takim razie do 15 stycznia każdego roku należy wszystkim członkom kasy wysyłać informację o stanie ich pożyczki i wkładu z prośbą o potwierdzenie?
Przy kilku tysiącach członków jest to nierealne...
ODPOWIEDZ