wypłata TYLKO gotówką

Tutaj rozmawiamy o KZP.

Moderator: admin

greenland
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2024, o 11:03

wypłata TYLKO gotówką

Post autor: greenland »

Czy jeżeli statut nie przewiduje wypłaty pieniędzy w inny sposób, niż gotówka, to jest to zgodne z ustawą?

Konto bankowe jest a'vista, nie ma możliwości wykonania z niego przelewów, a w ustawie jest tylko to: Art. 36. Wypłata pożyczki lub zapomogi jest dokonywana przez KZP na wskazany przez jej członka rachunek płatniczy, chyba że członek KZP złożył w postaci papierowej lub elektronicznej wniosek o wypłatę pożyczki lub zapomogi do rąk własnych.
mkzp.pl
Posty: 124
Rejestracja: 4 lut 2021, o 07:12
Kontakt:

Re: wypłata TYLKO gotówką

Post autor: mkzp.pl »

greenland pisze: 26 cze 2024, o 11:32 Czy jeżeli statut nie przewiduje wypłaty pieniędzy w inny sposób, niż gotówka, to jest to zgodne z ustawą?

Konto bankowe jest a'vista, nie ma możliwości wykonania z niego przelewów, a w ustawie jest tylko to: Art. 36. Wypłata pożyczki lub zapomogi jest dokonywana przez KZP na wskazany przez jej członka rachunek płatniczy, chyba że członek KZP złożył w postaci papierowej lub elektronicznej wniosek o wypłatę pożyczki lub zapomogi do rąk własnych.
Dzień dobry, powiem Pani/Panu szczerze, że takiej "konstrukcji" wyłącznie gotówka, jeszcze nie znałem. Uważam, że skoro Ustawa o KZP dopuszcza w KZP obrót gotówkowy, to w Państwa przypadku spełniacie jeden z wymogów. Nasza MKZP na przykład, nie dopuszcza obrotu gotówkowego (jesteśmy więc na obu przeciwstawnych biegunach). Powiem szczerze, że w dzisiejszej rzeczywistości finansowej brak możliwości otrzymania przelewu z KZP to pewna "osobliwość", która może być niestety polem do szeroko rozumianych problemów...
Zapewniam, że na rynku znajdziecie Państwo banki, które zakładają dla KZP rachunki płatnicze, zatem może warto pomyśleć o tym kierunku. Księgując w naszej MKZP wszystkie operacje poprzez wyciągi bankowe (innych nie ma) mamy pewność co do prostych i skutecznych mechanizmów kontroli.

Tak czy owak, skoro Państwa statut zakłada (jak zakładam) wyłącznie wypłaty gotówkowe, mieści się to w regulacjach ustawowych.
ODPOWIEDZ