Dzień dobry
Moje pytanie brzmi, czy nowo wybrani delegaci w 2026 roku mogą zatwierdzać Sprawozdanie za poprzedni rok 2025? czy powinni to zrobić delegaci z poprzedniej kadencji ( do 2025)?
Nie znalazłam nigdzie konkretnej odpowiedzi na ten temat więc zwracam się do Państwa na Forum.
Walne Zebranie delegatów zdawczo-wyborcze
Moderator: admin
Re: Walne Zebranie delegatów zdawczo-wyborcze
Dzień dobry,anetaŻ pisze: 1 cze 2026, o 12:10 Dzień dobry
Moje pytanie brzmi, czy nowo wybrani delegaci w 2026 roku mogą zatwierdzać Sprawozdanie za poprzedni rok 2025? czy powinni to zrobić delegaci z poprzedniej kadencji ( do 2025)?
Nie znalazłam nigdzie konkretnej odpowiedzi na ten temat więc zwracam się do Państwa na Forum.
Szanowna Pani, tak się składa, że przepisy "nie wymuszają" zatwierdzenia sprawozdania za poprzedni rok przez (nazwijmy to) ustępujący zarząd.
Oczywiście "nowo wybrany" zarząd może nie mieć dostatecznej wiedzy aby takie sprawozdanie podpisać... Jest jednak czas na zweryfikowanie zawartości sprawozdania, a nawet jego stosowne uzupełnienie. Zatem nie obawiałbym się odpowiedzialności.
Pisze Pani o delegatach - ale nazwałbym "te" osoby członkami zarządu
PS: zawsze można pójść drogą "bezpieczniejszą" zaczekać z ukonstytuowaniem się nowych władz do momentu podpisania sprawozdania przez ustępujący zarząd... (patrz: Art. 18 ust. 3. Zarząd i komisja rewizyjna działają do dnia pierwszego posiedzenia nowo wybranego zarządu i komisji rewizyjnej.)
Re: Walne Zebranie delegatów zdawczo-wyborcze
Dzień dobry,
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Może nieprawidłowo postawiłam pytanie. Bilans za 2025 rok podpisuje obecny Zarząd, natomiast w najbliższym czasie ( w czerwcu) przed nami Wybory Delegatów, Zarządu i Komisji Rewizyjnej na nową 4 letnią kadencję. Jednym z punktów owego zebrania jest Zatwierdzenie Sprawozdania Zarządu i komisji rewizyjnej oraz Bilansu za 2025 przez WZD. Stąd moje pytanie czy powinni to zrobić nowo wybrani delegaci? Jeżeli przepisy nie precyzują, kto w takim wypadku ma to zrobić.
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Może nieprawidłowo postawiłam pytanie. Bilans za 2025 rok podpisuje obecny Zarząd, natomiast w najbliższym czasie ( w czerwcu) przed nami Wybory Delegatów, Zarządu i Komisji Rewizyjnej na nową 4 letnią kadencję. Jednym z punktów owego zebrania jest Zatwierdzenie Sprawozdania Zarządu i komisji rewizyjnej oraz Bilansu za 2025 przez WZD. Stąd moje pytanie czy powinni to zrobić nowo wybrani delegaci? Jeżeli przepisy nie precyzują, kto w takim wypadku ma to zrobić.
Re: Walne Zebranie delegatów zdawczo-wyborcze
Przepisy precyzują sytuację o tyle, że to Walne Zebranie zatwierdza (przyjmuje) sprawozdania finansowe...