Przejcie z innej kasy.

Tutaj rozmawiamy o PKZP.

Moderator: admin

Przejcie z innej kasy.

Postprzez magda.goc » 6 kwi 2021, o 05:16

Pracownik przejdzie do naszej kasy z innej kasy (również zmiana pracodawcy). Jego wkłady będą przekazane do nas. Czy w takiej sytuacji należy pobrać wpisowe?
magda.goc
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13 mar 2018, o 13:07

Re: Przejcie z innej kasy.

Postprzez Gt_ » 12 kwi 2021, o 06:57

Kiedyś kasy były wspólną inicjatywą ogólnopolskich związków zawodowych, dlatego przechodzenie pomiędzy kasami nie wiązało się z obowiązkiem opłaty dodatkowego wpisowego, chyba że zadecydowało tak walne zebranie NOWEJ kasy. Obecnie zalecenia związkowe nie obowiązują (od 1992 roku - podstawowym dokumentem organizującym pracę KZP jest Rozporządzenie w sprawie PKZP i SKOK) - więc zależy to już tylko od WZ. Jeśli statut przewiduje możliwość zwolnienia w szczególnych wypadkach np. właśnie w związku z przejściem z innej KZP to oczywiście należy przychodzącego członka z opłaty wpisowego zwolnić, w przeciwnym wypadku Zarząd nie ma podstaw.
Tutaj warto też się zastanowić - gdyż przechodząc z innej kasy wraz z wkładami wpisowe "nie przechodzi" - są to środki nie zwracane. A skoro tak to bardziej sprawiedliwie wydaje się ponowne go opłacenie. Jednocześnie, czy przechodzimy od innej kasy (przekazując wkład między kasami), czy też rozpoczynamy od zera; zawsze powinna istnieć możliwość zdeponowania większego wkładu (dopełnienia) - a nie tylko tego wynikającego z miesięcznie zadeklarowanego wkładu, gdyż jest to z korzyścią przede wszystkim dla kasy, a wtórnie też dla członka umożliwiając mu uzyskanie szybciej wyższej kwoty pożyczki. Ale tu zdania są podzielone w kasach...

powodzenia. :)
Gt_
 
Posty: 100
Dołączył(a): 22 lut 2019, o 07:16
Lokalizacja: Kraków

Как поменять пароль в личном кабинете в pkzp.com.pl ??

Postprzez Veronakgm » wczoraj, o 14:16

Прошу подсказать, как мне изменить пароль?
Может мне создать новый логин и пароль?
Нужна Ваша помощь.
С уважением.
Veronakgm
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 mar 2021, o 06:13


Powrót do Wszystko o PKZP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości