koniec kadencji organów Kasy a Covid

Tutaj rozmawiamy o KZP.

Moderator: admin

paulinapachala
Posty: 5
Rejestracja: 24 lis 2020, o 10:17

koniec kadencji organów Kasy a Covid

Post autor: paulinapachala »

Witam,
W związku z pandemią Covidu w naszym zakładzie wprowadzono obostrzenia w celu ograniczenia zachorowań. między innymi na terenie całego zakładu nie można organizować spotkań - meetingi prowadzone są za pomocą telekonferencji.
Zarząd Kasy nie zdążył zwołać Walnego Zebrania Delegatów w celu wybrania nowego Zarządu i Komisji Rewizyjnej. nie mam możliwości zorganizować spotkania ponad 50 delegatów. konsultowałam temat z działem prawnym - zg z opinią brak zapisu w Statucie o możliwości przeprowadzania walnego zebrania delegatów przy uzyciu innych dostępnych środków komunikacji uniemożliwia zwołanie Walnego Zebrania Delegatów.

Obecnie Kasa formalnie nie posiada organów, a osoby będące w Zarządzie w poprzedniej kadencji uprzejmościowo zajmują się sprawami Kasy.
czy jedynym wyjściem jest przeczekanie pandemii i poczekanie na zniesienie przez dział BHP obostrzeń?
czy może jest jakiś inny sposób aby wybrać Zarząd i Komisję rewizyjną.?

Pozdrawiam
AgataW
Posty: 39
Rejestracja: 19 lip 2019, o 23:07

Re: koniec kadencji organów Kasy a Covid

Post autor: AgataW »

Członkowie zarządu / komisji rewizyjne nie są wskazywani, delegowani lub zatrudniani, a pochodzą z wyboru. A w takiej sytuacji, jeśli zaistnieje przeszkoda w wyborze nowego gremium to do czasu przeprowadzenia nowych wyborów pozostają deputowanymi (wybranymi). Rozporządzenie nie przewiduje innej (zastępczej) formy reprezentacji.
Warto zajrzeć: https://pkzp.com.pl/blog/131-wyzwania-p ... 19-czesc-4
ODPOWIEDZ