W dniu 10 września 2021 roku opublikowano w Dzienniku Ustaw numer Dz. U. 2021 poz. 1666 Ustawę o Kasach Zapomogowo-Pożyczkowych. Vacatio legis zatem będzie trwało do 10.10.2021 i od tego terminu pozostaje wszystkim kasom 18 miesięcy czyli do 10 kwietnia 2023 roku na dostosowanie się swojego funkcjonowania ustawy. Najważniejsze zmiany to z pewnością:
 • Pracownicze kasy zapomogowo-pożyczkowe, działające na podstawie obecnych przepisów staną się kasami zapomogowo-pożyczkowymi,
 • wprowadzono obowiązek rejestracji KZP w GUS,
 • zamknięto listę obowiązków pracodawcy względem KZP, zdjęto z pracodawcy obowiązek ponoszenia kosztów utrzymania konta bankowego KZP,
 • rozszerzono definicję pracownika o osoby będące związane z pracodawcą również innymi umowami niż tylko umowy o pracę,
 • Ponadto kasy mają 18 mc na dostosowanie statutów do ustawy – będziemy na bieżąco przedstawiać na co warto zwrócić uwagę wdrażając Ustawę o Kasach Zapomogowo-Pożyczkowych w życie.


  Ustawa - zobacz


  Podoba Ci się nasza strona? Uważasz, że jest godna polecenia? Poleć nas swoim znajomym. W celu uczestnictwa w programie „Poleć nas” należy wypełnić formularz rejestracyjny i podać adresy poczty e-mail osób, którym polecasz nasz serwis. W momencie potwierdzenia przez te osoby linku, będziesz brał udział w losowaniu nagród.

  Mamy do rozdania:
  - pendrivy,
  - zestawy na biurko,
  - zestawy gadżetów (smycz, długopisy, kubek).

  WEŹ UDZIAŁ